ریتونیا چیست؟

 هدف اصلی ما در ریتونیا به وجود آوردن فضاییست مشترک برای افراد خلاق و طرفداران آنها، در داخل و خارج از ایران، تا بایکدیگر رابطه ای ورای یک هنردوست یا ناظری منفعل تجربه کنند. هنرمندان، از یک سو، برای ارایه کار خلاق از طرف حامیانشان مزد دریافت میکنند. از طرفی دیگر، هواداران پروپاقرص این هنرمندان میتوانند از امکاناتی خاص و محدود بهرمند شوند که مختص به خودشان است و مستقیما توسط خالق آثار به اعضای این گروه ویژه تقدیم میشود.
اگر فردی کنجکاو و خلاق هستید و به شآخه ای از هنر یا علم علاقه مندید، امروزه این امکان را دارید تا دانش و بینش خود را از طرق گوناگون با افراد دیگر به اشتراک بگذارید و هم زمان از تجربه و نگاه آنها به موضوعات مورد علاقه خود مطلع شوید. ریتونیا، به عنوان باشگاهی برای حمایت از خلاقیت، در صدد تسهیل دسترسی افراد خلاق (ریتونر ها) و حامیانشان (ریتونی ها) در محیطی اختصاصیست تا تعاملی منحصر بفرد را تجربه کنند.
در فرصتی یگانه، ریتونیا این امکان را به هنرمندان ایرانی میدهد تا از راه خلق آنچه دوست دارند، و ارائه مستقیم آن آثار به طرفداران بالقوه خود درآمدزایی کنند. در مقابل، ریتونیا به طرفداران این امکان را میدهد تا در ازای کمک های داوطلبه خود به هنرمندانی که کارشان را دوست دارند، از مزایایی اختصاصی بهرمند شوند که توسط خود هنرمندان برای طرفداران خود تعیین میشود.

ریتونیا دقیقا چه سرویس هایی به ریتونر ها میدهد؟

در ریتونیا ما علاوه بر کمک به تسهیل رابطه میان ریتونر ها و حامیانشان، ما تضمین کننده امنیت مالی و درآمد ثابت برای ریتونر هاییم. ما تمامی حساب هارا با دقت چک کرده و هرگونه مورد مشکوک را سریعا حل و فصل میکنیم. از طرفی دیگر، ما به ریتونی ها اطمینان میدهیم در ازای کمک هایشان به هنرمندان، بسته های دریافتی تمام و کمال دریافت گردیده و تمامی وعده های هنرمندان محقق میشود. ریتونیا این اطمینان را به دو طرف میدهد که در ازای همکاری و مراوده فرهنگی با یکدیگر، مزایای مالی و معنوی هردو سو حفظ گردیده و در زمان مقرر اجرایی میشود. همچنین، حامیان این امکان را دارند تا هر زمان که مایل بودند از هر هنرمندی حمایت مالی کنند و هر زمان که مایل بودند این کمک را قطع کرده و حساب کاربری خود را مسدود کنند.

آیا ریتونیا جایی مناسب برای آنچه من خلق میکنم هست؟

ریتونیا امکان عضویت به محدوه وسیعی از جنبه های علمی و هنری میدهد: موزیسین، طراح، انیماتور، محقق علمی، عکاس، بلاگر، پادکستر، ویدئوبلاگر، خواننده، نوازنده، نویسنده، رپر، گرافیست، کارتونیست، طراح لباس، روانشناس، جامعه شناس، پزشک، روشنفکر عمومی، مجسمه ساز، سازنده موزیک ویدئو، مهندس معمار، مجری تلویزیون، طنزپرداز، استاد دانشگاه، شاعر، معلم، دانشجو، مقاله نویس، طراح صحنه، هنرمند مفهومی، نقاش، گیمر، کارگردان تئاتر، بازیگر، اینستاگرامر، تدوینگر، مستندساز، نمایشنامه نویس، سناریست، روزنامه نگار، منتقد هنری و رشته های متعدد دیگری که شاید به سادگی قابل توصیف یا دسته بندی نباشند.
به طور خلاصه، اگر شما محتوایی تولید میکنید که خواهان و بازدید کننده دارد، ریتونیا به احتمال زیاد جای مناسبی برای شماست تا کیفیت و کمیت رابطه خود با طرفدارانتان را به مرحله ای جدید ببرید و مستقیما از راه خلق آثار فرهنگی خود، کسب درآمد کنید.

آیا ریتونیا مالک حقوقی آثار من خواهد بود؟

اصلا و ابدا! شما خالق اثر خود هستید و ریتونیا هیچ دخالتی در نوع محتوای کار شما نمیکند. سانسور قطب مخالف خلاقیت است و تیم ما تضمین میکند مادامی که محتوای ارائه شده توسط شما قوانین سایت را نقض نکند، شما مختار به ارائه هنر خود به هر سبکی هستید که آن را میپسندید.

آیا میتوانم هم زمان که از ریتونیا پول درمیاورم از راه های دیگر هم کسب درآمد کنم؟

بله کاملا! اگر در حال حاضر برای کانال یا صفحه خود اسپانسر دارید، یا مایل هستید در محصولاتی که در سایت به اشتراک میگذارید تبلیغ کنید، اکانت ریتونیای شما به هیچ عنوان مانع کسب درآمد های جانبی تان نمیشود.

اما هوادارانم چه فکری میکنند؟ من دوست ندارم به طرفداران کارهای هنریم بگویم به من پول بدهید

وقتی شما به طرفداران پروپاقرص خود این امکان را میدهید که با کار و حرفه شما رابطه ای عینی تر برقرار کنند، شما در واقع از آنها درخواست پول نمیکنید. در حقیقت، شما آنها را دعوت به عضویت در باشگاهی میکنید که قوانین آن را خودتان مینویسید و امکاناتی به هواداران خود ارائه میکنید که مختص به خود آنهاست. به عنوان مثال، میتوانید به حامیان خود امکان دانلود آلبوم موسیقی یا فیلم کوتاه خود را قبل از انتشار رسمی بدهید. یا میتوانید امکان فروش بلیط کنسرت یا اجرای زنده خود را به آنها پیش فروش کنید یا بلیط هارا به شکل قسطی به هواداران خود ارائه دهید. میتوانید ویدئوهای اختصاصی از پشت صحنه یا روند تحقیق خود در مرحله پیش تولید را با هواداران خود به اشتراک بگذارید یا کارهای امضا شده خود را به آدرس حامیان خود ارسال کنید. یا حتی میتوانید اسم حامیان خود را در انتهای پادکست یا کلیپ خود یادآور شوید. شاید جمع کثیری از هواداران شما مایل باشند با کمک های کوچک این امکان را به شما بدهند که وسایل حرفه ای تری برای کار خود تهیه کنید و مثلا دوربین، میکروفون یا کامپیوتر خود را ارتقا ببخشید و یا برای ضبط آهنگ جدید خود استودیو اجاره کنید و کار خود را با کیفیت بهتری ادامه دهید. حتی میتوانید نقاشی یا کارهای دستی خود را به شکلی خاص برای حامیان خود ارسال کنید یا سفارش کار از طرف کسانی بگیرید که به کار شما عشق میورزند و برای شما و آنچه انجام میدهید ارزش زیادی غائل اند. ریتونیا در عین حال این امکان را به شما میدهد که مراحل کاری خود را قدم به قدم با هواداران خود به اشتراک بگذارید و جلسات آموزشی آنلاین برگزار کنید که هم زمان توسط عده زیادی از هواداران شما در سراسر دنیا استفاده شود و قدمی مثبت در ارتقای فرهنگی در زمینه هنری یا علمی ای که بدان مشغول به کار هستید انجام شود.
در ریتونیا مرز را شما تعیین میکنید و حامیان خاص شما که به کارتان عشق میورزند، بسیار خوشحال میشوند اگر بتوانند در ازای دریافت این مزایای منحصر به فرد از جانب شما، مبلغی توافقی به شما پرداخت کنند که انگیزه ای مضاعف برای خلق آثار آتی‌تان شود.

چقدر وقت باید صرف اکانت خودم در ریتونیا بکنم؟ آیا باید زمان زیادی از روز را به این کار اختصاص بدم؟

این که شما تا چه اندازه مایل به صرف وقت و انرژی برای حساب کاربری خود در سایت هستید کاملا به خودتان بستگی دارد. در ریتونیا شما به عنوان فرد خلاق، رییس خودتان هستید و تصمیم اینکه چقدر و چگونه وقت خود را با طرفدارانتان سپری کنید به طور کامل در اختیار شماست. اگر فعالیت هنری شما برایتان بیشتر جنبه سرگرمی دارد، میتوانید بسته های پیشنهادی خود به ریتونی هایتان را به سبکی تعیین کنید که وقت و انرژی کمتری از شما بگیرد و به حساب کاربری خود به شکل منبع درآمد فرعی نگاه کنید. در مقابل، اگر فعالیت علمی یا هنری شما طرفداران زیادی دارد و شما به طور مستمر (مثلا روزانه، هفتگی یا ماهانه) مشغول به تولید محتوا برایشان هستید و از ریتونیا درآمد ماهیانه ی مناسبی کسب میکنید، شاید ترجیح بدهید زمان بیشتری برای هواداران خود اختصاص دهید و حرفه هنری خود را به عنوان منبع اصلی درآمد خود تعیین کنید و دیگر احتیاجی به کار نیمه وقت نداشته باشید. ماشین حساب تخمینی سایت میتواند برآورد نسبتا دقیقی از درآمدی که در همین لحظه میتوانید از ریتونیا انتظار داشته باشید به شما بدهد.
فارغ از اینکه چه زمانی به اکانت خود اختصاص دهید، ریتونیا این امکان را به شما میدهد که از  با خاطری آسوده به فعالیت هنری خود بپردازید و هر ماه رقمی تضمینی و مشخص از طرف طرفداران خود دریافت کنید و در ازای آن سرویسی به ایشان ارائه دهید که متناسب با روحیه و توان شماست.

آیا بعد از اینکه اکانت ام را ساختم امکان تغییرش را دارم؟

کاملا. تمامی موارد انتخابیتان مثل عکس کاور و عکس کاربری تان، شماره تماس، ایمیل، آدرس و شماره حساب بانکی شما قابل تغییر است. به علاوه، ما به شما پیشنهاد میکنیم در ارائه بسته های هدیه خود ماجراجو و خلاق باشید! همچنین میتوانید نظر حامیان خود را جویا شوید و با توجه به علایق آنها بسته هایتان را تعیین کنید. مادامی که قوانین سایت را رعایت کنید، دست شما در این مورد کاملا باز است.